Почетна

назад до:"Почетна"

ДУБАИ 4 И 7 НОЌИ 2019/2020


5 ДЕНА / 4 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ
Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете...

 

Во цената се вклучени следните услуги

 • Билет со авиокомпанија  FlyDubai Airlines  директно од Скопје – Дубаи - Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж)
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи
 • 5 дена, 4 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
 • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

 

Во цената не се вклучени следните услуги

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно:
  • 4 - 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
  • 3 - 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
  • 2 - 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
  • Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек & Вечера, Минибар, пијалоци )

Виза за влез во Дубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја

ПАКЕТ АРАНЖМАН 5 ДЕНА / 4 НОЌИ

ХОТЕЛ

Локација

Тип на соба

1 / 2 Соба

1 / 1 Соба

3то лице

Бебе
(0 - 1.99)

Дете
(2 - 5.99)

Дете
 (6 - 11.99)

Arabian Park 3*

Bur Dubai

Classic

516

616

N/A

70

330

N/A

Delux room

543

670

523

70

330

389

Grand Excelsior Al Barsha 4*

Al Barsha

Classic  room

560

723

560

70

330

438

TRYP by Wyndham Dubai 4*

Al Barsha

Tryp room

586

770

N/A

70

330

426

Jumeira Rotana 4*

Bur Dubai

Classic

586

770

559

70

330

426

Gulf Court Hotel Business Bay 4*

Business Bay

Standard

603

804

603

70

330

466

Elite Byblos Hotel 5*

Al Barsha

Classic

603

804

581

70

330

470

Signature 1 Hotel Barsha Heights 4*

Al Barsha

Classic

620

838

608

70

330

453

Media Rotana 5*

Al Barsha

Classic

636

871

613

70

330

426

Wyndham Dubai Marina 4*

Marina

Superior

654

904

N/A

70

330

463

Media One Hotel 4*

Dubai Media City

HIP

654

904

N/A

70

330

426

Hyatt Regency Dubai 5*

Deira

Club

679

956

636

70

330

426

Stella Di Mare Dubai Marina 5*

Marina

Delux

686

971

670

70

330

466

Hawthorn Suites by Wyndham 4*

Jumeirah Beach

Delux

720

1038

681

70

330

460

Dukes The Palm, A Royal Hideaway 5*

Palm Jumeirah

Delux

796

1190

N/A

70

330

426

 

*Цените се дадени во евра

 

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ

Октомври

Ноември

Декември

Јануари

Февруари

Март

Април

Мај

03.10.19

07.11.19

12.12.19

09.01.20

06.02.20

05.03.20

09.04.20

07.05.20

17.10.19

21.11.19

19.12.19

16.01.20

13.02.20

12.03.20

23.04.20

 

31.10.19

28.11.19

 

30.01.20

27.02.20

26.03.20

30.04.20

 

Поаѓање (Скопје – Дубаи) / 13:05

Враќање (Дубаи - Скопје) / 09:15

8 ДЕНА / 7 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ
Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете...

 

Во цената се вклучени следните услуги

 • Билет со авиокомпанија  FlyDubai Airlines  директно од Скопје – Дубаи - Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж)
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи
 • 8 дена, 7 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
 • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

 

Во цената не се вклучени следните услуги

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно:
  • 4 - 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
  • 3 - 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
  • 2 - 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
  • Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек & Вечера, Минибар, пијалоци )

Виза за влез во Дубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја

ПАКЕТ АРАНЖМАН 8 ДЕНА / 7 НОЌИ

ХОТЕЛ

Локација

Тип на соба

1 / 2 Соба

1 / 1 Соба

3то лице

Бебе
(0 - 1.99)

Дете
(2 - 5.99)

Дете
 (6 - 11.99)

Arabian Park 3*

Bur Dubai

Classic

601

778

N/A

70

330

389

Delux room

649

871

613

70

330

389

Grand Excelsior Al Barsha 4*

Al Barsha

Classic  room

683

954

683

70

330

475

TRYP by Wyndham Dubai 4*

Al Barsha

Tryp room

724

1046

N/A

70

330

426

Jumeira Rotana 4*

Bur Dubai

Classic

724

1046

675

70

330

426

Gulf Court Hotel Business Bay 4*

Business Bay

Standard

759

1105

759

70

330

459

Elite Byblos Hotel 5*

Al Barsha

Classic

754

1105

715

70

330

504

Signature 1 Hotel Barsha Heights 4*

Al Barsha

Classic

783

1164

751

70

330

473

Media Rotana 5*

Al Barsha

Classic

813

1223

769

70

330

426

Wyndham Dubai Marina 4*

Marina

Superior

841

1281

N/A

70

330

489

Media One Hotel 4*

Dubai Media City

HIP

841

1281

N/A

70

330

426

Hyatt Regency Dubai 5*

Deira

Club

888

1373

813

70

330

426

Stella Di Mare Dubai Marina 5*

Marina

Delux

925

1448

888

70

330

496

Hawthorn Suites by Wyndham 4*

Jumeirah Beach

Delux

959

1515

890

70

330

485

Dukes The Palm, A Royal Hideaway 5*

Palm Jumeirah

Delux

1091

1790

N/A

70

330

426

 

*Цените се дадени во евра

 

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ

Октомври

Ноември

Декември

Јануари

Февруари

Март

Април

Мај

07.10.19

04.11.19

05.12.19

06.01.20

10.02.20

16.03

02.04

04.05

21.10.19

14.11.19

19.12.19

20.01.20

 

 

09.04

 

 

 

 

 

 

 

20.04

 

Поаѓање (Скопје – Дубаи) / 13:05

Враќање (Дубаи - Скопје) / 09:15

 

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Екскурзии

Време на траење

Цена по лице

Опис

Desert Safari

5 часа

50 EUR

Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)

Dhow Cruise Creek/Marina

2 часа

50 EUR/75EUR

Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци (безалкохолни)

Abu Dhabi City Tour

Целодневна

75 EUR

Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер, без ручек

Burj Khalifa & Dubai Mall

 

75 EUR

Влезница +трансфер

Miracle garden

 

38 EUR

 

Aquawenture Water Park

 

90 EUR

Влезница со вклучен трансфер

Global Village

 

35 EUR

Влезница со вклучен трансфер

Helicopter Tour 17 min

 

210 EUR

 

Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување ,Плаќање исклучиво во денари 1 eur - 61.8 мкд
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
 • За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.
 • Останатите општи услови на патување  на Фибула Ер Травел и СКТМ важат,освен горенаведеното

назад до:"Почетна"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе