Почетна

назад до:"Почетна"

СПА "ИНТЕРХОТЕЛ" 4* - Сандански - Бугарија


 

                                        Ценовник до 31.01.2019   

 

Цените се на ДЕН за СОБА – ноќевање со појадок

 

капацитет

петок и сабота

недела-четврток

7+ ноќи

 

SGL standard  (еднокреветна стандард соба)

 

1adl

60 €

48 €

46 €

 

SGL lux  (еднокреветна лукс соба)

 

1adl

66 €

54 €

50 €

 

DBL standard  (двокреветна стандард соба)

 

 

1adl+chd (0-3,99)

60 €

48 €

46 €

 

1adl+chd (4-11,99)

63 €

50 €

49 €

 

2 adl

76 €

60 €

59 €

 

2adl+chd (0-3,99)

76 €

60 €

59 €

 

2adl+chd (4-11,99)

88 €

70 €

69 €

 

2adl+chd (12-15,99)

104 €

83 €

81 €

 

2adl+2chd (0-3,99) (4-11,99)

88 €

70 €

69 €

 

2adl+2chd (0-3,99) (12-15,99)

104 €

83 €

81 €

DBL lux  (двокреветна лукс соба)

 

 

1adl+chd (0-3,99)

66 €

54 €

50 €

 

1adl+chd (4-11,99)

68 €

55 €

53 €

 

2 adl

86 €

69 €

66 €

 

2adl+chd (0-3,99)

86 €

69 €

66 €

 

2adl+chd (4-11,99)

98 €

79 €

76 €

 

2adl+chd (12-15,99)

114 €

92 €

88 €

 

2adl+2chd (0-3,99) (4-11,99)

98 €

79 €

76 €

 

2adl+2chd (0-3,99) (12-15,99)

114 €

92 €

88 €

Studio  (студио)

 

2 adl

124 €

100 €

96 €

 

2adl+chd (0-3,99)

124 €

100 €

96 €

 

2adl+chd (4-11,99)

124 €

100 €

96 €

 

2adl+2chd (0-3,99) (4-11,99)

124 €

100 €

96 €

 

2adl+2chd (4-11,99) (4-11,99)

124 €

100 €

96 €

 

3adl

152 €

123 €

118 €

 

3adl+chd (0-3,99)

152 €

123 €

118 €

 

3adl+chd (4-11,99)

152 €

123 €

118 €

 

3adl+2chd (0-3,99) (4-11,99)

152 €

123 €

118 €

 

APP lux  (апартман лукс)

 

2 adl

140 €

112 €

108 €

 

2adl+chd (0-3,99)

140 €

112 €

108 €

 

2adl+chd (4-11,99)

140 €

112 €

108 €

 

2adl+2chd (0-3,99) (4-11,99)

140 €

112 €

108 €

 

2adl+2chd (4-11,99) (4-11,99)

140 €

112 €

108 €

 

3adl

168 €

135 €

130 €

 

3adl+chd (0-3,99)

168 €

135 €

130 €

 

3adl+chd (4-11,99)

168 €

135 €

130 €

 

3adl+2chd(0-3,99) (4-11,99)

168 €

135 €

130 €

 


 

 

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 денари Цените не важат за празници, семинари.

Легенда: adl–возрасен, chd–дете,
Доплата: вечера 12€ - возрасен, 8€ - дете 4-11,99 Дел од стандард собите на II кат се без клима

Сместување по 14:00 ч. (локално време) Напуштање до 12:00 ч. (локално време) Стандардните соби се на I-II-III-IV кат.
Лукс собите се наоѓаат на V-VI-VII кат.
Големината на SGL и DBL собите е 25м2.

 

 

Во цената Е вклучено:
·  Ноќевање со појадок
·  Користење на СПА центар:

 • Сауна,
 • Парна бања,
 • Фитнес,
  ·  Затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
  ·  Отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
  ·  Отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
  ·  Бањарки, 
  ·  Лежалка и пешкир покрај базените,
  ·  Безжичен интернет во целиот хотел,
  ·  Паркинг,
  ·  Сеф на рецепција,
  ·  Детско катче,
  ·  Туристичка такса,

  Ценовникот не важи за семинари, конгреси и за дати: 21.12-26.12.2018 г. и 28.12.18-01.01.19 г.

Сместување

Минимум

Максимум

 Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Студио

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Апартман лукс

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 

 

СМЕСТУВАЊЕ

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.

Спецификација на соби:
17 АПП лукс.
60 студиa
82 двокреветни соби лукс
180 двокреветни соби стандардни .

 

 

Во собите:
кабловска ТВ, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкон со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.


DBL – двокреветна стандард
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебе креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99
*можност за connect соби (две соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот


DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебе креветче (нов мебел, 5-7 кат)
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99


STD – студио стандард
Спална со еден брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебе креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год


APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебе креветче, две купатила (5-7 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

  

 

   УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.

3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.

7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.

8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.


назад до:"Почетна"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе