КРИТ

назад до:"КРИТ"

Blue Sky apartments - Ретимно


Најсончевиот, најголемиот и најнаселениот грчки остров.
Раскрсница на трите континенти – Европа, Африка и Азија. Место каде се среќаваат источната и западната култура, лулката на европската цивилизација.
На Крит секојдневно пристигнуваат илјадници туристи, градот живее 24 часа, баровите се отворени од 20 до 08 часот наутро, продавниците работат нон стоп.

Авиобилет и трансфер

219 € возрасен

199 € деца ( 02-12 год)

Авиобилет – Солун – Крит ( Heraklion) – Солун

Летови – понеделник, среда, петок и недела

Авиобилет – Солун – Крит ( Chania ) – Солун

Летови – вторник, четврток и сабота
(вклучен рачен багаж 8 кг и багаж до 20кг по лице)

Аеродромските такси се вклучени во цената

Трансфер – аеродром – хотел – аеродром

Патувањето може да Ви биде организирано со трансфер од Скопје до аеродром во Солун и назад.

Повеќе информации во агенција.

Blue Sky apartments
Локација : Апартманите се лоцирани на 1,6км од центарот на Ретимно, 75км од аеродромот во Хераклион.
Капацитет: Хотелот има вкупно 17 студија и апармтани. Имаат комплетно опремена кујна, фрижидер, телефон, клима уред – се доплаќа, сеф- се доплаќа, wi – fi , балкон.
Услуга: Наем на студио или апартман.
Содржини: Во близина на апартманите има продавници , барови, кафе ресторани, таверни.
Плажа: Прва линија од море.

ЦЕНИ ПОБАРАЈ ТЕ ВО АГЕНЦИЈА!


назад до:"КРИТ"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе