Почетна

назад до:"Почетна"

HOT SPRINGS MEDICAL&SPA HOTEL 4* с. Бања, Банско-Бугарија


Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :
– Појадок и вечера
– Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
– Интернет, паркинг

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :
√ 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
√ 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

Дополнителни услови :
– За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица
– Дете до 5.99 год. – бесплатно
– Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 28€ на ден
– Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 19€ на ден
– Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен
– Трет возрасен на дополнително легло – доплата 36€ на ден
– Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 28€ на ден

30.11-20.12.2018 Петок и сабота 70€ 74€ 82€ 95€
Недела-четврток 58€ 62€ 70€ 85€

ЦЕНИ ЗА 2019 g.

15% попуст за резервации од 5 или повеќе ноќевања
10% попуст за резервации од 3 или 4 ноќевања

Цените се на ДЕН за 1 ЛИЦЕ - полупансион

Капацитет на собите

2 +0

2 + 1

2 + 2

2 + 2

период

денови

DBL COMFORT

DBL EXECUTIVE

ALPINE STUDIO

JUNIOR SUITE

06.01-23.03.2019

петок и сабота

70 €

75 €

82 €

95 €

недела-четврток

60 €

62 €

70 €

85 €

24.03-30.05.2019

петок и сабота

60 €

64 €

72 €

82 €

недела-четврток

50 €

52 €

60 €

72 €

31.05-27.06.2019

петок и сабота

64 €

70 €

76 €

90 €

недела-четврток

54 €

58 €

66 €

78 €

28.07-07.09.2019

петок и сабота

70 €

75 €

82 €

95 €

недела-четврток

60 €

62 €

70 €

85 €

8.09-28.11.2019

петок и сабота

60 €

64 €

72 €

82 €

недела-четврток

50 €

52 €

60 €

72 €

29.11-19.12.2019

 

петок и сабота

70 €

75 €

82 €

95 €

недела-четврток

60 €

62 €

70 €

85 €

Минимален престој за викенди е 2 ноќевања

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Важи за сите соби и периоди

Дете до 5,99 г. на редовно легло

Бесплатно

Дете до 5,99 г. на дополнително легло

Бесплатно

Дете до 6-11,99 г. на редовно легло

-25% од цената за лице во двокревтна соба

Дете до 6-11,99 г. на дополни.  легло

26 €

Дете до 6-11,99 г. на прво доп.легло

17 €

Возрасен/дете над 12 г.на прво доп.легло

34 €

Возрасен/дете над 12 г.на второ доп.легло

26 €

Еднокреветна соба

-20% од цената за DBL COMFORT


СПА центарот вклучува:
Внатрешни и надвoрешни базени, Биoсауна 65 C, Турски хамам, Иглo и фoнтана сo мраз,
Парна бања, Дождовна соба, Солена соба, Тепидариум, Финска сауна – 80 и 9 C, Лакониум

Во цената Е вклучено:
·  појадок и вечера – шведска маса,
· Користење на Спа центарот,
· Фитнес,
· Паркинг,
· Wi-Fi,
· Туристичка такса.


назад до:"Почетна"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе