Почетна

назад до:"Почетна"

БАНСКО - ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ХОТЕЛ ORPHEY 4*


Опис на хотелот:

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 2 километри од првата станица на гондолата.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл.

Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.

Пакети со вклучен превоз и СПА – сопствен закуп

Вклучено во секој пакет :

 • Автобуски превоз на релација Скопје – Куманово – Крива Паланка– Банско и обратно. Поаѓање во 07 часот од Дрводекор , враќање од Банско во 14 часот по локално време пред хотелот.
 • Соодветен број на ноќевања согласно избраниот термин на база полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса )
 • Неограничено користење на СПА центарот на хотелот ( базен , финска сауна , био сауна , парна бања , џакузи, лакониум , релакс зона, фитнес )
 • Бесплатен Wi –Fi во рамките на целиот хотел ,
 • бесплатен паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса
ТЕРМИН
Број на ноќевања
Цена по лице
02.01. – 05.01.2020 3 5500 ден.
05.01 – 09.01.2020 4 6700 ден.
09.01. – 12.01.2020 3 5850 ден.
12.01 – 16.01.2020 4 6900 ден.
16.01 – 19.01.2020 3 5900 ден.
19.01 – 21.01.2020 2 3450 ден.
21.01 – 24.01.2020 3 4550 ден.
24.01- 26.01.2020 2 3950 ден.
26.01 – 28.01.2020 2 3450 ден.
28.01 – 31.01.2020 3 4550 ден.
31.01 – 02.02.2020 2 3950 ден.
02.02 – 04.02.2020 2 3350 ден.
04.02 -07.02.2020 3 4550 ден.
14.02 – 16.02.2020 2 3950 ден.
16.02 – 18.02.2020 2 3300 ден.
18.02- 21.02.2020 3 4450 ден.
21.02 – 23.02.2020 2 3750 ден.
23.02. – 25.02.2020 2 3250 ден.
25.02 – 28.02.2020 3 4350 ден.
28.02 – 01.03.2020 2 3750 ден.
 • Може да се спојат било кои два последователни термини, со одбивање на 500 денари од вкупната цена на двата термина заедно. (за возрасни)
 • Деца од 0 – 4.99 год. плаќаат 1800 денари доколку користат седиште
 • Деца од 5 – 11.99 год. користат седиште и плаќаат :
 • 2600 денари за термините со 2 ноќевања
 • 3400 денари за термините со 3 ноќевања
 • 3900 денари за термините со 4 ноќевања

назад до:"Почетна"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе